Генпрокурор Луценко вважає позитивом масовий виїзд українців на заробітки

Генеральний прокурор Юрій Луценко бачить позитив в тому, що з України з початку року виїхали 600 тисяч осіб.

Про це він заявив під час виступу в Українському католицькому університеті в четвер. За словами Луценка у такій міграції не тільки негатив, а й позитивні моменти. «Сьогодні всі плачуть, що немає робочої сили, тому що, мовляв, українці виїжджають за кордон. Я хочу, щоб ви знали цифри. Це неправда, що мільйони українців покинули країну», — цитує Луценка видання LB.ua.

Генпрокурор наголосив, що минулого тижня він отримав актуальні дані про міграцію за 9 місяців 2018 року.

«Різниця між тими, хто виїхав і в’їхав минулого року, була 200 тисяч, які там залишилися. Цього року — 600 з хвостиком. Так, це втричі більше, але це не мільйон», — заявив він.

Генпрокурор підкреслив, що в сусідніх країнах ситуація не краща. «З Польщі виїхало шість мільйонів на заробітки туди, далі. З Прибалтики і Центральної Європи, думаю, теж доволі багато людей», — сказав він.

Луценко додав, що бачить у такій міграції не тільки негатив, а й позитивні моменти. «Ми нарешті досягли єдності зі своїм цивілізаційним простором. Це ще на Майдані здавалося дивом», — сказав він.

Нагадаємо, в 2017 році 661,9 тисячі українців отримали перші дозволи на проживання в Євросоюзі, 88% з них видала Польща. Майже всі громадяни України переселяються в ЄС з метою працевлаштування.

 

Джерело