Японія заявила РФ, що хоче повернути свої території

Глава японського уряду впевнений, що суперечка про Курильських островах можна вирішити і тільки після цього з Росією буде укладено мир.

Сьогодні, 24 жовтня, прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе заявив, що готовий укласти мирний договір з Росією тільки після того, як Курильські острови увійдуть до складу Японії. Про це він нагадав, виступаючи з програмною промовою на відкритті сесії японського парламенту.

“Відносини з Росією знаходяться в ненормальному стані. Між двома країнами вже більше 70 років не укладено мирний договір”, – сказав прем’єр Японії.

Глава японського уряду додав, що рішення територіальної суперечки допоможе “відкрити нову еру в двосторонніх відносинах”. Він також зазначив, що після його зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним у 2016 році відносини між країнами покращилися.

За словами Абе, колишні жителі островів вже другий рік літають туди літаками і відвідують могили предків, “в сторону реалізації рушив і питання про проведення там спільної господарської діяльності”.

Після закінчення Другої світової війни Росія і Японія не уклали мирний договір. 12 вересня на Східному економічному форумі президент РФ Володимир Путін запропонував Японії підписати угоду без будь-яких умов, але японська влада відмовила через невирішену суперечку про приналежність Курильських островів. Ітуруп, Кунашир, Шикотан і групи островів Хабомаї після закінчення війни увійшли до складу СРСР. Японія вважає, що таке рішення не має законних підстав.