Воєнний стан в Україні вступив у силу: Нардеп пояснив, що тепер буде з виборами президента

У випадку підтвердження Верховною Радою запровадження воєнного стану, котрий згідно законодавства вступає у дію підписом президента, перший етап виборів — реєстрація кандидатів — має бути відтермінований, відповідно й дата проведення виборів.

Реєстрація кандидатів у президенти мала розпочатися з 31 грудня, але не зрозуміло, чи буде вона започаткована в разі підтвердження воєнного стану. Про це в ефірі «Громадського» розповів народний депутат Мустафа Найєм. Також депутат нагадав, що, згідно з законом, термін дії указу про воєнний стан може бути продовжений і за озвучених 60 діб.

«Тому я думаю, що поки буде тривати воєнний стан, буде дуже дивно оголошувати вибори. Чи тоді буде треба скасовувати воєнний стан. Я думаю, зараз можна цілковито говорити про те, що вибори будуть відкладатися. І принаймні щодо виділення бюджету, щодо призначення бюджету (виборів — ред.) виникає правова колізія — чи можемо ми оголошувати проведення виборів після завершення (ухвалення — ред.) указу про воєнний стан під час дії указу про воєнний стан», — пояснив Найєм.

 

Джерело