Люди від безвиході просто кидають автомобілі. На західних кордонах України з’явилися “кладовище евроблях”.

На кордоні з Угорщиною в Закарпатській області зростає звалище автомобілів з європейськими номерами
Біля КПП “Лужанка-Берегшурань” з угорської сторони спостерігається велика кількість покинутих автомобілів, повідомляє Мукачево.нет .

За словами місцевих жителів, така ситуація панує вже кілька років. На звалищі присутні машини різних типів – від малолітражок до мікроавтобусів. Більшість з них мають угорські чи польські номерні знаки, а також німецькі.

На деяких видно пряме втручання грабіжників або вандалів – розбите скло, зняті колеса, кермо, вирвана з коренем панель приладів тощо.

“Машини у кафе Hatar або просто в поле водії залишають давно. Зазвичай на кілька днів. Наприклад, якщо з документами не все гаразд. Але деякі, бачу, стоять роками. Їх і розбирають на запчастини. Хто це робить невідомо – можливо місцеві. хоча й дивно, адже поруч будівля прикордонної поліції, всі проглядається камерами. Але стоянка нелегальна, тому ніхто не стежить “, – розповів один перевізників з Берегового, який перетинає кордон практично щодня.

Зараз кількість автомобілів збільшилася до майже сотні. У виданні не виключають, що це пов’язано з новими законами про оформлення транспортних засобів з іноземною реєстрацією.

Нагадаємо, 25 листопада вступили в силу закони №8487 та №8488 про акцизи і посилення контролю над переміщенням і використанням автомобілів на іноземній реєстрації.

Як повідомлялося раніше, проти цих законів раніше протестувала організація Авто-Євро-Сила, що представляє інтереси власників автомобілів на європейській реєстрації. Акція організації тривала два дні – 20 і 21 листопада прихильники “евроблях” блокували дороги в областях України. 20 листопада було заблоковано 14 доріг, 21 – п’ять . Згодом учасники протесту заявили про припинення акції , додавши, що будуть домагатися від президента ветування законопроектів №8487 і №8488.