Завод у Львові перероблятиме 240 тисяч тонн відходів на рік

Через два роки у Львові, на вулиці Пластовій, 13, планують запустити в роботу завод із переробки відходів.

Це буде перший в Україні сміттєпереробний комплекс потужністю 240 тисяч тонн на рік побудований за європейським зразком, передає mediastar.net.ua.

Завод працюватиме за технологією механіко-біологічної переробки. На механічному етапі за допомогою спеціального автоматизованого обладнання та частково вручну відсортовуватиметься скло, метали, полімери, макулатура, тетрапак. Потім вторинну сировину відправлятимуть на переробні підприємства. Разом з тим органічні відходи компостуватимуть.

Такий сміттєпереробний комплекс відповідає вимогам Національної стратегії поводження з відходами до 2030 року, яка ґрунтується на найкращих технологіях, які діють у Європі та визнані Європою ефективними у вирішенні проблеми переробки відходів. Окрім того, у ЄС керуються документом BAT (Best Available Technologies) — про найкращі доступні технології в галузі переробки сміття.

У Львові використовуватимуть підхід і технологію найбільш розповсюджену у оновлених редакціях 2015-2016 років.

Крім того, на львівському заводі буде передбачене виробництво альтернативного палива — RDF-палива з висушених та подрібнених відходів, на які немає попиту як на вторсировину.


Консультувати та наглядати за будівельними, екологічними нормами та фінансовими витратами будуть європейські фахівці від ЄБРР та Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля, які фінансують проект.

Новий завод буде працювати у дві зміни. Проект передбачає можливість модернізації у випадку збільшення навантаження, або введення на заводі додаткової третьої зміни.

«Якщо тендерні процедури завершаться вчасно, будівництво сміттєпереробного заводу у Львові можуть розпочати вже у 2019 році, роботи мають тривати 24 місяці, — додав директор ЛКП «Зелений місто». — Наразі ми знаходимося на етапі отримання всіх дозвільних документів і процедур, щоб завершити розробку проекту і пройти державну комплексну будівельну експертизу».Будувати сміттєпереробний комплекс у Львові претендує 12 компаній, серед яких є європейські, які мають відповідний досвід у будівництві таких комплексів у сусідніх країнах. «Незабаром ми плануємо оголосити перелік компаній, які пройдуть у другий тур тендеру, — розповідає Вадим Ноздря. — З переможцем конкурсу сподіваємось підписати контракт до кінця цього року».

Окрім будівництва заводу, у Львові також планують запровадити нову систему роздільного збору відходів. На вулицях стоятимуть окремі контейнери для відходів вологих та сухих (папір, пластик, метал, тетрапак), а також скла.

Для збору електроніки, великогабаритного і будівельного сміття у місті облаштують спеціальні майданчики. Окремий майданчик для збору речей, які не вміщатимуться у звичайні контейнери, облаштують на території самого заводу.

Наразі Польща вже має 150 заводів із переробки відходів побудованих за європейським зразком.