НАТО нарощує військову присутність у Чорному морі: секретар НАТО зробив потужну заяву

НАТО уважно моніторить ситуацію в Чорноморському регіоні, стежить за діями Російської Федерації і вже збільшило свою військову присутність у морі.

Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на прес-конференції у Брюсселі, передає «Європейська правда».

НАТО збільшило присутність в Чорноморському регіоні. Минулого року ми збільшили присутність кораблів НАТО у Чорному морі з 80 до 120 днів. Ми маємо місію повітряної поліції в регіоні, а також у нас є мультинаціональна бригада в Румунії,– сказав генсек.

Він підкреслив, що Альянс продовжить вивчати ситуацію в Чорноморському регіоні з врахуванням інциденту, який трапився в Керченській протоці. Тоді російські прикордонники відкрили вогонь по українських суднах та захопили моряків ВМС.

За його словами, НАТО і надалі підтримує територіальну цілісність і суверенітет України і надає політичну і практичну підтримку.

«Ми надаємо підтримку і різних формах: допомагаємо у модернізації Збройних сил, системи командування, протидії кіберзагрозам. Кілька союзників також надають підтримку на двосторонній основі у вигляді обладнання та навчань», – додав Столтенберг.

Також, генсек наголосив, що НАТО підтримує зусилля мирних переговорів у Мінську та в «нормандському форматі».

Нагадаємо, раніше агресію Росії щодо України також різко засудили у Пентагоні. Там наголошують – Путіну довіряти не можна.

Голова Пентагону Джеймс Меттіс вважає агресивні дії Кремля в Азовському морі та захоплення українських кораблів зневагою до міжнародного права.

«Про це також свідчить нахабна зневага та порушення росіянами договору 2003 року з Україною, що дозволив російським та українським кораблям вільно проходити через Керченську протоку, цей договір було нахабно порушено минулими вихідними,– сказав він.

Міністр оборони США також прокоментував можливу реакцію США на агресину поведінку Росії. За словами Маттіса, Вашингтон має справу «з кимось, кому просто не можна довіряти».

Це дуже складна ситуація, адже Путін, очевидно, вчиться повільно. Він не визнає, що те, що він робить, створює ворожнече ставлення до його народу. Він фактично змушує НАТО до переозброєння та зміцнення демократичної позиції, єдиної позиції всіх демократій разом»,– наголосив американський міністр.