Турчинов отримує нагороди за розкрадання армії? Потужна заява. Скандал продовжується

Замість серйозних «чисток» у військово-промисловому комплексі України дехто, схоже, вирішив спустити справу про розкрадання на гальмах, про це пише журналіст, Іван Сергієнко, сайту «LENTА. UA»

На тлі гарячих дискусій, пов’язаних з майбутніми дебатами між Володимиром Зеленським та Петром Порошенком, з інформаційного поля практично «випав» один з головних скандалів нинішньої виборчої кампанії. Йдеться про розслідування програми «Наші Гроші», яке стосується розкрадання державних коштів топ-чиновниками з Укроборонпрому і Ради національної безпеки і оборони (РНБО). Нагадаємо, в корупційній історії про розкрадання в оборонному комплексі України виявилися замішані перший заступник РНБО Олег Гладковський і його син Ігор, директори низки оборонних заводів, а також керівники компанії-«прокладки» «Оптімумспецдеталь» Андрій Рогоза і Віталій Жуков, через яку проходили державні кошти .

Формально справу розслідує Генпрокуратура. Втім, поки ніхто в наслідок цього не постраждав – всі фігуранти справи досі залишаються на волі. Йдеться не тільки про сім’ю Гладковських – з ними все ясно, Олег Гладковський (до 2014 року носив прізвище Свинарчук) входять в найближче оточення соратників чинного президента. Не отримали ніякого запобіжного заходу Рогоза і Жуков. І це незважаючи на те, що Генеральна прокуратура офіційно заявила про те, що внаслідок розслідування було встановлено, що цими особами «при поставках запчастин і комплектуючих на державні підприємства умисно вчинені дії щодо заниження суми податкових відрахувань до державного бюджету України в розмірі 26 млн 600 тис. грн». Але цього виявилося мало, щоб відправити цих двох молодих «бізнесменів» в слідчий ізолятор.

Тим часом секретарю РНБО Олександра Турчинова, який, за ідеэю, як безпосередній керівник Гладковського-Свинарчука мав би понести свою частку відповідальності, хоча б у вигляді дисциплінарного стягнення, Петро Порошенко, навпаки, вручив орден князя Ярослава Мудрого 5-го ступеня. Причому зробив це на день народження Турчинова – 31 березня, тобто як раз в день першого туру виборів. Президент всіляко розхвалював «свого великого друга, великого державного діяча і справжнього українця», явно не бажаючи згадувати про скандал у відомстві, яке очолює Турчинов.

Поки ж, схоже, відбувається профанація розслідування. Буквально через день після першого туру виборів Петро Порошенко звернувся до уряду, щоб той організував перевірку на поліграфі для всіх керівників концерну «Укроборонпром», а також провів там аудит. Знаючи, як проводяться подібні перевірки, легко припустити, що в наслідку всі виявляться «білими і пухнастими». А ті ж Рогоза й Жуков, які займалися контрабандою запчастин з Росії, мабуть, ще й отримають по медалі. За героїзм і відданість батьківщині…, пише автор видання.

Джерело