Порошенко підписав закон про банкрутство: що це означає

Президент України Петро Порошенко заявив, що підписав “закон про банкрутство”. Про це він сказав у понеділок.

“Ще є одна приємна новина: я сьогодні підписав закон про банкрутство. Попри те, що у нас було декілька питань щодо організаційного оформлення, я думаю, що ми на рівні нормативних документів знайдемо можливість. Ми маємо позицію ВР, комітету і я дуже дякую уряду за принципову позицію. Ми виконуємо свої обіцянки”, – сказав Порошенко, пише 112.ua.

Кодекс складається з чотирьох книг, остання з них регулює порядок банкрутства фізичних осіб.

Так, позичальник, який потрапив у скрутне матеріальне становище, може ініціювати своє банкрутство. Кредитор цього зробити не може.

Передбачені такі підстави для відкриття справи про неплатоспроможність:

прострочені зобов’язання на суму від 30 мінімальних зарплат (у 2019 році – 124 110 тис. грн),
боржник більше двох місяців не погашає і половини планових платежів за кожним із зобов’язань,
є постанова у виконавчому провадженні про відсутність у людини майна, яке можна стягнути,
інші обставини, які підтверджують, що найближчим часом боржник не зможе виконати свої зобов’язання.
У такому випадку банкруту складуть план реструктуризації кредиту, а якщо не зможуть досягти компромісу з банком, – майно позичальника буде продано для покриття зобов’язань. На продаж можуть виставити практично будь-яку власність, окрім “єдиного житла боржника” – квартири до 60 квадратів або будинка до 120 квадратів, а також гроші на пенсійних рахунках та у фондах соцстрахування.

Повторно визнати себе банкрутом не вийде протягом п’яти років з моменту ухвалення такого рішення (виняток – погашені попередні зобов’язання). Протягом цього часу позичальник повинен письмово повідомляти про факт банкрутства іншій стороні перед тим, як взяти гроші в борг, у кредит або поручитися за когось.

Людина не може вважатися такою, яка має бездоганну ділову репутацію, протягом трьох років після визнання її банкрутом.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила Кодекс з процедур банкрутства у жовтні минулого року 237 голосами народних депутатів. Відповідно до документа фізична особа зможе в Україні оголосити себе банкрутом.

Джерело