Ланч з продюсерами та участь у Cinefondation. Як Україну представлятимуть у Каннах

З 14 по 25 травня у Франції пройде 72-й Каннський міжнародний кінофестиваль. Україна також традиційно представить свою кінопродукцію та досягнення індустрії на одній з головних кіноподій світу.

Український павільйон у Каннах працюватиме під традиційним гаслом #UkraineIsYourDestination. Це своєрідний заклик до закордонних кінематографістів, який підсумовує мету роботи павільйону: продемонструвати можливості для роботи над фільмами в Україні та залучити нових партнерів.

«Представлення українського кіно на світових кіноринках є інструментом інтеграції нашої кіноіндустрії у світовий кінопростір. Це також один із стратегічних напрямів роботи Держкіно, тому цьогоріч обсяг фінансування Агентством заходів з популяризації України у світі значно зріс. Так, на роботу Українського стенду на кіноринку Marché du Film у 2019 році Держкіно спрямовує практично вдвічі більше коштів, ніж торік», – повідомив голова Держкіно Пилип Іллєнко.

У 2019 році ключовим елементом айдентики українських стендів на міжнародних кіноринках стали мотиви робіт української народної художниці Марії Примаченко.

Іноземна кіноспільнота зможе отримати в українському павільйоні інформацію про стан індустрії, матеріали про обсяг ринку, законодавство у сфері кінематографа, ознайомитися з каталогом українського кіно за 2018-2019 рік, каталогом українських кінопродюсерів, провести зустрічі з українськими продюсерами, дистрибуторами, представниками Держкіно та представниками кінофестивалів.

Окрім павільйону, Україна на фестивалі буде представлена такими подіями: прийом за підтримки Посольства України у Франції та бізнес-ланч Meet Ukrainian Producers, під час якого українські продюсери зможуть представити проекти фільмів на стадії розробки.

Програму Каннського кінофестивалю буде оголошено наприкінці квітня, тоді ж стане відомо, чи увійшли українські фільми цього року до програм. Торік Україну в Каннах представили одразу дві стрічки. Фільм Донбас Сергія Лозниці став фільмом-відкриття конкурсної програми Особливий погляд та отримав приз за найкращу режисуру. Фільм ісландського режисера Бенедикта Ерлінгссона Гірська жінка: на війні брав участь у програмі Тиждень критиків та отримав відзнаку за найкраще музичне оформлення.

Наразі відомо, що цього року Україну в Каннах у рамках Cinefondation Residence представляє сценарист та режисер Дмитро Сухолиткий-Собчук із проектом фільму Памфір. Cinefondation Residence – це програма, що покликана відкривати нові імена та допомагає молодим режисерам із розробкою проекту дебютного повнометражного фільму і з пошуком французького партнера для копродукції.

Джерело