Кремль в люті: в МЗС Норвегії виступили з гучною заявою про причини НП з підводним човном “Лошарік”

МЗС Норвегії запевняє, що причиною пожежі на секретному російському підводному човні став вибух газу. Міноборони РФ в паніці спростовують інформацію.

Ситуація з “Лошарик” до сих пір неясна, Кремль відмовчується, передає “Діалог.UA”.

Глибоководний секретний російський підводний човен “Лошарік” спалахнув 1 липня. Міноборони РФ повідомили про надзвичайну подію тільки через добу, відзвітувавшись про загибель 14 моряків, в тому числі 7 адміралів 1-го рангу і 2 Героїв Росії.

Повідомлялося, що на момент НП корабель “проводив біометричні вимірювання”. Експерти дивуються, чому таке буденне завдання відправили робити таку кількість високопоставлених військових. Версія Москви виглядає в даній ситуації не дуже достовірною.

Ситуацію трохи прояснили норвежці. Так, директор Норвезького агентства по з радіаційного та ядерної безпеки Пер Стренд повідомив агентству Reuters, що на “лошарик” трапився вибух газу. При цьому він послався на російських чиновників. Стренд також уточнив, що після НП не було виявлено підвищення радіаційного фону. Це важлива інформація, враховуючи, що “Лошарік” оснащений ядерним реактором.

Версію про вибух підтвердив і російський ресурс Baza, посилаючись на власний інформоване джерело.

У Міноборони РФ повідомлення Норвегії викликало істерику. Екстрено відомство виступило із заявою, що нібито не повідомляли Осло про вибух. Чи був сам вибух, російські військові не уточнили.

Джерело