ЗМІ: Богдан намагається «віджати» у Медведчука «112 канал». Луценко проти

За заявою колишнього номінального власника телеканалу «112 Україна» Андрія Подщіпкова СБУ розслідує кримінальну справу проти даного ЗМІ. Не виключено, що це призведе до конфіскації майна та передачі телеканалу іншому власнику. Про це повідомляє theБабель.

Обидва партнери твердять про те, що за часів президентства Петра Порошенка наближені до влади люди хотіли перекупити телеканал, тиснули на власників. В результаті і Зубрицькому і Подщіпкову довелося покинути Україну.

Зубрицький повідомив виданню, що під час перебування Подщіпкова в Брюсселі він платив йому в місяць по 20 тисяч доларів. Тим часом в Україні тривало розслідування справ по Зубрицькому, а влітку 2015 року Нацрада з питань телебачення і радіомовлення відмовився продовжити ліцензії каналу. Восени 2015 року фіскальна служба розслідувала факти внесення грошей в статутні фонди телеканалу. Подщіпков звертався в Європі за статусом політбіженця, але марно.

За даними джерел theБабеля, кримінальну справу проти телеканалу було порушено СБУ за статтею КК про протидію законній господарській діяльності. Спецслужба наполягає на тому, щоб ГПУ клопотала про арешт майна «112», проте, кажуть інформатори, проти цього виступає генпрокурор Юрій Луценко. Більш того, оскільки 206 стаття не входить в підслідність СБУ, ГПУ збирається передати виробництво в МВС.

Все вищесказане не підтверджує і не спростовує і. о. глави СБУ Іван Баканов. На запит журналістів він відповів, що мова йде про таємниці слідства.

«Моя позиція – заарештовувати ЗМІ можна тільки у справі про держзраді або загрозу територіальній цілісності. Все інше – неприйнятно для демократії. Цей принцип я сповідував по відношенню до «1 + 1», так само діють і тут », – заявив Луценко.

Посилаючись на свої джерела в «органах» і оточенні колишнього керівництва каналу, журналісти стверджують, що до запису відеозвернення і новій кримінальній справі проти телеканалу має відношення глава ОП Андрій Богдан. Він нібито хоче вивести його їх сфери впливу Медведчука по свій контроль. При цьому ОП і СБУ в даному випадку працюють синхронно.

Богдан ситуацію поки не коментує.

Джерело