Порядок, неявка і відповідальність! Все про тонкощі осіннього призову в армію!

З жовтня по грудень 2019 року в Україні буде проходити призов на строкову військову службу. Про це в коментарі сайту “Сегодня” нагадав юрист Практики управління конфліктами АТ “Юскутум” Семен Астапов, посилаючись на частину 2 указу президента № 22/2019 від 30.01.2019 року.

За його словами, потенційні службовці, які отримали повістки належним способом, повинні з’явитися в пункти збору, незважаючи на те, коли вони отримали повістку. При цьому варто пам’ятати, що всі повістки, вручені особисто в руки і під підпис, вважаються легальними, навіть ті, які були отримані в непризовного час.

“Згідно з чинним законодавством України, відсутнє чітке визначення легальності і нелегальності повісток, вручених в непризовного період. Таким чином, не можна сказати, що подібні повістки нелегальні. З огляду на цей факт, військові комісари активно користуються можливістю вручати повістки при будь-якій зручній можливості.

Що стосується вручення повістки , то належним чином порядок може бути вручена лише в руки і під підпис. Ситуації, коли порядку залишають в двері або поштовій скриньці, не є належним врученням порядку у військкомат “, – підкреслив Семен Астапов.

Крім того, юрист нагадує про відповідальність за неявку за повісткою. Вона може бути навіть кримінальної.

“За неявку за повісткою передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. Все залежить від” типу “порядку, по якій була неявка. Адміністративна відповідальність передбачена ст. 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення і передбачає штраф у розмірі від 5 до 7 неоподатковуваних мінімумів доходу громадян (від 85 до 119 гривень) при першому правопорушення.

Кримінальна відповідальність передбачена ст. 335 Кримінального кодексу України і передбачає санкцію у вигляді обмеження волі на строк до трьох років. А ось до уголовн й відповідальності, аналізуючи судову практику за статтею 335 Кримінального кодексу України, залучаються ті особи, які отримали повістку для прибуття з речами в пункт збору, отримали її належним чином і підписали, а після цього – не з’явилися по порядку.

Слід зазначити, що мають місце ті ситуації, коли люди відмовляються їхати на службу, перебуваючи в пункті збору. в такому випадку їм вручають для підпису відмова від проходження військової служби з попередженням про кримінальну відповідальність. Підписаний документ такого характеру в подальшому служить доказовою базою “, – пояснює експерт.

Джерело