Теплий вересень і заморозки в листопаді! Прогноз погоди для всієї України на осінь!

Поки Міністерство аграрної політики і продовольства оновлює прогнози, радуючи українців тим, що Україна чекає хороший урожай, новини “Сегодня” дізналися у синоптиків, який очікується погода в найближчі три місяці.

За прогнозами, вересень ще побалує теплом, в жовтні побачимо осінню “класику”, а листопад буде суворим: холодним, мокрим зі снігом і заморозками.

вересень

Укргідрометцентр і погодні сайти обіцяють нам в першому осінньому місяці “майже літо” ще два тижні: в сонячні безхмарні дні вдень буде до + 24-26 градусів, під ранок може бути і нижче +10. А ось після 15 вересня температура почне повільно, але стабільно знижуватися, прогнозує заввідділом кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди Укргідрометео НДІ НАН України Вазіра Мартазінова: “До кінця вересня різко похолодає, аж до заморозків”.

Народний синоптик Леонід Горбань упевнений, що осінь прийде навіть раніше 15 вересня, за його розрахунками, вже 11-13-го задощить, і стовпчик термометра вдень не підніметься вище 20 градусів, а вночі опуститься нижче +5.

Жовтень

Погода в цьому місяці буде класичної осінньої, але різною в північних і південних регіонах, прогнозує Горбань. Якщо на півдні тепло збережеться і температура повітря вдень дійде там до +22, то на півночі буде на 5-7 градусів холодніше.

Місяць очікується дощовим, по кілька днів поспіль буде негода, перемежовуються днями з сонячної, але нежаркій погодою. Мартазінова також обіцяє прохолодний жовтень, хоча і з двома періодами “золотої осені”: 4-5 днів перед Покровою (14 жовтня) і 3-5 днів після 20-го.

Листопад

Місяць очікується холодним навіть для цієї пори року: за оцінками Горбаня, перші провісники зими у вигляді сильних холодних дощів можливі вже 7-8 листопада, потім після короткого прояснення вони повернуться, але вже з мокрим снігом. Після 15-го буде прохолодно, аж до нічних заморозків. Синоптики прогнозують, що в кінці листопада до нас прорветься холодний атмосферний фронт із Сибіру, ​​який принесе морози і дощ зі снігом.

Джерело