Журналiст: Без панiки! Дyмка юриcта мiжнародника. Укрaїна нiчим нe зaвинила aні пeред Мiжнародною слiдчою грyпою…

Без паніки!

Думка юриста міжнародника. Україна нічим не завинила ані перед Міжнародною слідчою групою (JIT) щодо збиття малайзійського лайнера МН17, а тим більше нічим не завинила перед Нідерландами, які неодноразово демонстрували своє недружелюбне ставлення до України.

Отже! Міжнародна слідча група (JIT) просила не видавати Bолодимира Цемаха росіянам і не обмінювати його на українських політв’язнів, які вже роками безневинно знаходяться у в’язницях Росії. І це прохання Міжнародної слідчої групи (JIT), та 40 депутатів Європейського парламенту Україна задовольнила.

Так-так! Задовольнила. Україна не видала терориста ДНР Bолодимира Цемаха росіянам. Український апеляційний суд відпустив Цемаха на волю.

А тепер ще один важливий момент. Тепер Росія не зможе включити Bолодимира Цемаха в обмінний список і доставити його насильно в Росію. Адже Цемах зараз знаходиться на свободі.

А якщо для Міжнародної слідчої групи (JIT) підполковник Цемах є таким цінним свідком, то не треба було три місяці длубатися в носі, а оголосити Цемаху підозру і згідно із Угодою про міжнародне правове співробітництво щодо злочинів, пов’язаних зі збиттям літака рейсу МН17 Малайзійських авіаліній 17 липня 2014 року прибути в Україну і допитати Bолодимира Цемаха, коли він утримувався під вартою. Договір порушила не Україна, а Міжнародна слідча група (JIT).

Так вважають бельгійські юристи. Згідно з формальною логікою, так воно і є. Хіба не так?

Rostyslav Demchuk