Ар’єв про формулу Штайнмаєра: “Вже залишилось півроку. Якщо Зеленський не зрозуміє…”

Щож, формула Штайнмаєра (читай, Путіна) може стати фатальною для України, якщо Зеленський не зрозуміє наслідків.

Судячи з його досвіду і досвіду його оточення, інші троє з «нормандської четвірки» (Росія, Німеччина і Франція) будуть без очищення чи адаптації впихувати Києву Донбас з усіма фсбшними потрохами, яких за 5 років туди було насовано достатньо.

Це також вибори в ОРДЛО під російською зброєю, які українську владу змусять визнати. Це відкриття лінії розмежування для всієї сволоти, яка з жорстокістю, непритаманною тваринам, катувала українців за патріотизм. Це загроза перенесення зіткнень в міста, які поки є мирними.

Це ризик покладання видатків на відновлення зруйнованого Росією Донбасу на українців: Захід дасть в кращому випадку третину, Москва, вочевидь, не платитиме ні за що (за їхньою версією, війна громадянська).

Кількість ризиків зашкалює, але чи усвідомлює наслідки Зеленський, достеменно не зрозуміло. Якщо він прагне виконати обіцянку про мир за будь-яку ціну, то йому в Кремлі намалюють величезний рахунок, а втомлені санкціями Берлін і Париж скажуть – бери, не сумнівайся, вигідно.

І будь-якою ціною стане існування України, що двох з «четвірки», як показує історія, сильно не хвилює, а одному знищення – мета. Тому я звертаюсь, передусім, для тих, хто на всіх напрямках боронив країну від російської агресії останні 5 років: пильнуйте, стежте, дуже уважно стежте, і, якщо треба реагуймо разом.

Як в 2014, коли існування України опинилось під загрозою. Вже залишилось менше, ніж півроку.

Volodymyr Ariev