Денис Казанський: “Країна звикла жити без Донецька і Луганська. Все більше людей усвідомлює, що повертати ОРДЛО буде складніше ”

Відомий журналіст і блогер Денис Казанський розповів, який зараз настрій у громадян України по відношенню до тимчасово окупованих районів Луганської та Донецької областей.

За його словами, суспільство дуже схвильовано подіями, а точніше підписанням українською стороною в Мінську «формули Штайнмайера». Він зазначає, що нібито українці і на капітуляцію не готові, але також вони вже втомилися жити п’ять років війною.

Згідно зі словами блогера, навіть в тому випадку, якщо б переговори в столиці Білорусі завершилися перемогою Києва, то повернення ОРДЛО до складу України був би для нас дуже болючим, адже вже всі звикли жити без Донецька і Луганська. Він додав, що для безлічі навіть патріотично налаштованих українців було б простіше просто відмовитися від двох обласних центрів – Донецька і Луганська, адже вже відвикли жити з ними.

У своєму пості Казанський написав: «Протягом вже декількох днів я ретельно стежу за тим, що пишуть і говорять з приводу« формули Штайнмайера », і все більше переконуюся в тому, що українці вже не хочуть повернення Донбасу. Це не проговорюється відкрито.

Мало хто готовий прямо сказати, що виступає за те, щоб просто не повертати ОРДЛО. Але так чи інакше люди дотримуються саме такої думки. Часто його маскують за розмитим формулюванням «заморозимо конфлікт, відгородимося стіною, поки Путін не помре, а потім коли-небудь повернемо». Але в реальності це по суті все той же відмова від цих територій, тому що через 10 років повертати вже просто не буде ніякого сенсу.

Психологічно людям, звичайно, важко визнати, що вони готові відмовитися від частини території України, тим більше, після того як на війні за цю землю загинуло кілька тисяч солдатів ВСУ, тому вони винаходять пом’якшені, розмиті формулювання. Але суть залишається тією ж. Все більше людей усвідомлює, що повертати ОРДЛО буде складніше і болючіше, ніж не повертати.

Країна звикла жити без Донецька і Луганська. І багатьом це нове життя подобається набагато більше, ніж колишнє ».