Ірина Геращенко: Чому ми понижуємо ставки. Чому ми не вимагаємо від РФ відійти на лінію зіткнення, зафіксовану в вересні 14…

Красногорівка, де немає жодного необстріляного будинку. Катеринівка, звільнена в січні 18, куди чи не кожну ніч пробиралися ворожі ДРГ й ставили розтяжки, й де кожну вулицю охороняють наші військові. Українське село, де живе 42 школяра, які мають вчитися в нашій школі, а не їздити на навчання в « ЛНР».

Золоте, де , згідно домовленосте саміту нормандського формату в жовтні 15, ми в березні 16 побудували і відкрили КПВВ. Й, до речі, саме під відкриття КПВВ в Мінську обговорювали розведення там важкоі техніки і військ . Але … Пункт так і не працює, бойовики заблокували його відкриття й протягом цих 3 років побудували там фортифікаційні споруди і наростили свою присутність.

На останній зустрічі з тодішнім міністром ЗС Німеччини паном Штаймайером , на якій обговорювалася гуманітарна ситуація на Донбасі, я запропонувала йому разом з представниками ОБСЄ ще раз відвідати Донбас, заїхати в Золоте і відкрити КПВВ, можливо за такої високої присутності бойовики перестануть мурижити це питання…

Ви звернули увагу, що нова влада в своїй риториці, своїх публічних заявах ЖОДНОГО разу не згадала умову відкриття КПВВ « Золоте», хоч це б значно спростило гуманітарну і інфраструктурну ситуацію на Луганщині, особливо, коли зараз йде ремонт на Станиці, де нарешті будують мост.

Чому така вибірковість? Чому торочать тільки про відведення військ з територій, де кожна звільнена вулиця вмита кров‘ю нащих солдатів? Чому не враховують, що ситуація з 2016 змінилася , й поблизу Станиці, Золотого бойовики за цей час вибудували фортифікаційні споруди, які вони НЕ демонтують ( що публічно визнав міністр ЗС Пристайко).

Чому ми не вимагаємо від РФ і бойовиків відійти на лінію зіткнення , зафіксовану в вересні 14, віддати нам захоплені Дебальцеве, Новоазовськ? Чому ми понижуємо ставки. Тактика часів Порошенка на фронті була наступна – ніякої сірої зони, ці населені пункти найбільш вразливі для ДРГ, вони між двох вогнів ,там не було соціальних виплат для населення.

Важкими зусиллями ЗСУ , втратами серед наших солдатів, кров’ю загиблих ми ліквідували так звану сіру зону, туди повернулася українська держава, український прапор. Ми чуємо від нової влади, що вони змушені виконувати домовленості попередньоі. Це неправда. Ми не підписували ніяких формул. А всі домовленості, що стосувалися гуманітарного чи політичного блоків , обговорювалися виключно в комплексі з безпековим. Безпековий блок був ключовим.

Нам торочать про розведення військ в Золотом. В мене питання: а що буде з Катеринівкою, яка знову опинитися в сірій зоні? Й коли відкриють КПВВ Золоте? В день розведення, сподіваюся?

Iryna Gerashchenko