Порошенко затамував подих! Рябошапка подав сигнал, бiзнес перепuсав “дуже вчасно”

Генпрокурор Руслан Рябошапка повідомив, що п’ятому президенту України Петру Порошенку цілком реально можуть оголосити підозру у скоєнні злочину.

У коментарі генеральний прокурор України Руслан Рябошапка розповів про перспективи розслідування ймовірних злочинів Петра Порошенка, за той період, коли він перебував на посаді президента. Крім того, нагадаємо, що Державне бюро розслідувань відкрило кілька справ, в яких фігурує Порошенко.

“Мені здається, що є низка епізодів, за які він може бути притягнутий до кримінальної відповідальності. Але це не ті справи, про які говорив голова ДБР й один з тих, хто зараз атакує генеральну прокуратуру. У нас є свої епізоди, які ми розслідуємо, вони, на нашу думку, дуже перспективні”– сказав Рябошапка.

Також генпрокурор підтвердив, що в НАБУ триває розслідування, в якому фігурує соратник п’ятого президента і його бізнес-партнер Ігор Кононенко.

Нагадаємо раніше також стало відомо, що ГПУ готує підозру Порошенку у зловживанні владою.

“Активно відпрацьовуються проєкти підозр колишньому главі держави, а також низці нинішніх і колишніх народних депутатів”, – сказало джерело в ГПУ.

При цьому співрозмовник не уточнив подробиць. Він зазначив лише, що проєкт підозри Порошенкові стосується зловживання владою.

Зауважимо, що на сьогодні для притягнення нардепів до кримінальної відповідальності необхідна згода Верховної Ради і внесення відповідного подання генпрокурора до парламенту.

Також додамо, що Директор Держбюро розслідувань Роман Труба заявив, що експрезидент, народний депутат Петро Порошенко 15 разів не прийшов на допити у ДБР у провадженнях, в яких він фігурує.

«Є 13 проваджень. Але я хочу уточнити, не проти Петра Порошенка. Це кримінальні провадження, де фігурує, учасником є чи, можливо, буде учасником експрезидент Петро Порошенко. Ці провадження перебувають на різних етапах і на різних стадіях», — сказав він.

За словами Труби, складність в розслідуванні цих кримінальних проваджень полягає в тому, що у ДБР відсутні власні оперативні розділи, і тому вони в багатьох діях залежні від правоохоронних органів.

«Щодо статусу — на цьому етапі Петро Порошенко є учасником провадження, як і багато інших об’єктів, а саме він є свідком. У цих кримінальних провадженнях він неодноразово викликався і викликається як свідок. 15 разів експрезидент Порошенко не з’явився на допити», — сказав Труба.

Глава ДБР заявив, що Порошенко використовує свій статус народного депутата, щоб не приходити на допити.

«Ми не можемо застосувати примусовий привід, але це до січня 2020 року. В нас підозри ще не підготовлені і немає, але в трьох кримінальних провадженнях ми йдемо до цього», — сказав Труба, не уточнивши про які саме виробництва йде.

Джерело