Треба прибрати КПВВ і країна стане єдиною: Сивохо назвав перший крок до реінтеграції окупованої частини Донбасу

Сергій Сивохо назвав в ході прес-конференції, організованої сьогодні в українській столиці, яким повинен бути перший крок в напрямку реінтеграції непідконтрольної Києву частини Донбасу. На думку радника секретаря ради національної безпеки і оборони, починати слід з спрощення процедури перетину контрольних пунктів в’їзду-виїзду.

Сивохо підкреслив, що КПВВ сьогодні є свого роду межами між світами. Тому потрібно зробити все можливе, щоб їх взагалі не було. Радник секретаря РНБО вважає, що якщо прибрати КПВВ, то країна знову стане єдиною. Він підкреслив, що на цих пунктах пропуску єдність і рівність відходить на другий план. Підтвердження особистості, особливий пропускний режим, перелік дозволених для перевезення предметів – все це чинить на людей серйозний тиск.

Разом з тим Сивохо вказав на важливість питання безпеки на лінії розмежування. Він пояснив, що Україна, борючись за повернення своїх територій, може втратити людей. Йдеться про людей, яких українська держава втрачає через «закручування гайок» в певних процедурах.