Гриценко: Добра новина. Багатомільярдне корито – відсувається

Добра новина. Багатомільярдне корито – відсувається.

10 березня 2009 року, будучи тоді депутатом, я зареєстрував законопроект 4182 “Про адміністративний устрій України”. Його прогнозовано відхилили. Я реєстрував його повторно, багатократно, кожної наступної сесії – проект так само прогнозовано і багатократно відхиляли.

Категорично проти виступали начебто різні Уряди – спочатку Уряд Тимошенко, потім Уряд Януковича-Азарова.

Нарешті сьогодні, через 10+ років, головна ідея мого законопроекту отримала шанс на реалізацію – прийняттям у першому читанні законопроекту 2194. За нього проголосували 272 депутати (СН, Голос, За майбутнє). За такої підтримки проект напевно стане Законом.

В чому суть і важливість мого проекту? Чому його так довго не приймали? Відповідь проста – багатомільярдне корито.

Місцеві громади через ОБРАНІ людьми Ради і голів/мерів контролювали землю лише в межах забудови населених пунктів – це лише 12% земель України. Хто контролював і розпоряжався рештою 88% земель? ПРИЗНАЧЕНІ Києвом посадовці – глави місцевих адміністрацій, а останніми роками ще й Держгеокадастр.

Не питаючи думки людей/громад, ці чиновники на свій розсуд і за певний “кошт” надавали землі в оренду на 49 років чи під будівництво будь-кому і під будь-що.

Місцеві бюджети не отримували коштів від використання колись своїх земель (у сільрадах подекуди карти тих навколишніх угідь ще збереглися на стінах) , а відтак – не мали коштів навіть пристойний ФАП чи клуб утримувати, не кажучи вже про дороги, чи інтернет і соціальний розвиток. Злидні одних – і жирування й корупція інших!

Я запропонував у 2009му – повернути місцевим громадам їхні колишні землі за межами населених пунктів. Щоб наповнити місцеві бюджети. І позбавити права призначених Києвом чиновників давати дозволи на будівництво, приміром, якогось шкідливого виробництва там, де люди звикли відпочивати чи вирощувати чисту продукцію, не питаючи думки самих людей. Логічно? Логічно і справедливо!

Чому ж уряди, начебто такі різні, виступали проти? Моя відповідь – корито. Адже йдеться про десятки мільйонів гектарів. Вартістю в сотні мільярдів. Ніхто не хотів добровільно втрачати таке жирне корито. А політичної волі тодішніх президентів – не було. Корито воно і є корито.

Шкода, що втрачено понад 10 років. Добре, що врешті-решт буде встановлено справедливість.

P.S. Цікава деталь. У 2009-2014рр. Уряди Тимошенко і Януковича не підтримували цей проект. і сьогодні так само ні фракція Тимошенко, ні фракція Медведчука-Бойка (нащадків ПР) – не дали жодного голосу. Совпадєніє?

Анатолій Гриценко