Росія вийшла із Женевської конвенції щодо захистy цивільного населення під час збрoйних конфлiктiв.

Росія вийшла із Женевської конвенції щодо захисту цивільного населення під час війни
Указом президента РФ Володимира Путіна Росія більше не визнає статті додаткового протоколу до Женевської конвенції щодо захисту цивільного населення під час міжнародних збройних конфліктів про визнання юрисдикції спеціальної комісії ООН виконувати роль судового органу, що розслідує порушення.

Російська Федерація вийшла із Женевської конвенції щодо захисту цивільного населення під час міжнародних збройних конфліктів. Відповідний закон 12 листопада підписав президент РФ Володимир Путін, ідеться на сайті Системи забезпечення законодавчої діяльності.

Згідно з текстом документа, Росія більше не визнає статті додаткового протоколу до конвенції про визнання юрисдикції спеціальної комісії ООН виконувати роль судового органу, що розслідує порушення.

Документ Держдума РФ затвердила 24 жовтня, а Рада Федерації схвалила 6 листопада.

Тож ООН більше не зможе судити Росію за порушення прав цивільних осіб під час війни.

Четверту Женевську конвенцію про захист цивільного населення в мирний час ухвалили в 1949 році. Документ спрямований на захист людей під час міжнародних військових конфліктів.

Додатковий протокол I СРСР підписав 1977 року. Документ сформував міжнародну комісію з розслідування ймовірних порушень гуманітарного права під час збройних конфліктів.

У жовтні 2019 року генсек ООН Антоніу Гутерріш презентував доповідь, де ООН визнає порушення Росією Женевських конвенцій, яка свідомо переселяє людей з материкової частини в український Крим, намагаючись змінити демографію окупованого півострова.

Російська “Парламентська газета” у жовтні писала, що з 1991 року комісія “фактично не виконує своїх функцій”, а представника РФ у її складі немає.

_____

Згідно з текстом документа, Росія тепер не визнає статтю додаткового протоколу до цієї конвенції про визнання юрисдикції спеціальної комісії ООН виконувати роль судового органу, який розбирає порушення.

Таким чином ООН тепер не зможе судити Росію за порушення прав цивільних осіб під час війни.

У листопаді 2016 року Росія вийшла з договору про Міжнародний кримінальний суд, який розслідує злочини під час військових дій. Президент РФ Володимир Путін визнав, що це було зроблено через анексію Криму і військовий конфлікт на Донбасі.

У травні 2019 року постійний представник РФ при Раді Європи Іван Солтановський допустив можливість виходу Росії з Європейської конвенції з прав людини та Ради Європи.

За матеріалами gordonua