Український Штiрлiц: Розвідник ГРУ, який бyв мером в “ДНР” повернyвся з завдання

На підконтрольну Україні територію повернувся розвідник Едуард Матюха, який понад п’ять років працював в окупованому Донбасі. У свій час він навіть був “народним мером” Горлівки, а також мав високі посади в Комуністичній партії “ДНР”, йдеться в сюжеті ТСН.Тиждень.

Ніщо не видавало в ньому військового розвідника. Едуард Матюха дійсно до недавнього часу був вищим чиновником окупаційної адміністрації. І знає все про керівних структурах так званої “ДНР”.

“Я є розвідником Головного управління розвідки Міністерства оборони України”, – каже Едуард Матюха.

Він був очима України з самого початку війни.

“Дійсно, Едуард – це той чоловік, який надавав необхідну інформацію про реальну ситуацію на окупованих територіях”, – розповідає представник Головного управління розвідки Міноборони Вадим Скібіцький.

П’ять років він провів без сім’ї. Дружина нічого не знала про місію чоловіка і переїхала в Київ з глибокою раною, що її Едуард працює на окупантів. Тим часом розвідник вчився бути своїм серед чужих.

“Уявіть: прямо зараз про глибоко законспійованого українського розвідника, а, отже, і всієї довготривалої операції з нашого сюжету дізнаються російські окупанти і кремлівські спецслужби. Тепер вже можна. Інформацію та докази про злочини Кремля на Донбасі, російські схеми і канали фінансування вже обробляють і систематизують наші аналітики”, – пише видання.

Посвідчення “Донецької Республіки”, офіцерська книжка “Всевеликого Війська Донського”, членський квиток Компартії так званої “ДНР”, – лише частина тих документів, які дозволили йому знайти балакучих покровителів у російській Держдумі. Краще “корочки” рекомендації для депутатів Держдуми була стаття на сайті “Миротворець”. Ключові слова – “Едуард Матюха, пособник бойовиків і “народний мер”.

“Дуже вдала ідея була з мого боку створити сайт “Миротворець” і включити мене на цей сайт, з моєї подачі. Це відкрило мені двері всюди. А ще згадка про те, що я був народним мером, зробило мене героєм на всі дві “республіки”, – розповідає розвідник.

У травні 2014 року в Горлівці Едуарда Матюху обрали виконуючим обов’язки мера. Але він вкрай недовго очолював Горлівку. Навколо нього спалахнув конфлікт між бойовиками. Власне, це й було його першим великим завданням від Головного управління розвідки.

“Мерство” викликало конфлікт між Безлером та іншими угрупованнями, що спричинило вихід Стрєлкова в місто Донецьк. Цей штучно створений конфлікт зробив можливим конфлікти між угрупованнями в містах Слов’янськ, Донецьк і Горлівка”, – розповідає він.

Чвари послаблювали бойовиків і давали час зібратися з силами. А, тим часом, Едуард став першим секретарем міськкому Компартії. І почав заводити контакти з московськими комуністами – Геннадієм Зюгановим і його партією. Наш розвідник з’ясував справжню роль КПРФ у відновленні нової російської імперії. Саме зюгановська партія стала для Кремля платформою для всіх проросійських анклавів в інших країнах. Абхазія, Придністров’я, Північна Осетія, фейкові “ДНР” і “ЛНР” – всі вони координуються Кремлем через комуністів. Призначена відповідальна особа – депутат Держдуми Російської Федерації Тайсан Казбек Кучукович.

“Особа, яка займається координацією урядів невизнаних держав з боку Державної Думи Російської Федерації”, – пояснює Матюха.

З Тайсаєвим та іншими російськими комуністами Едуард формував так звані гумконвої, – і дізнався, що одна з їхніх завдань – відправляти готівку бойовикам.

“Мені відомо, що готівкові доставляється шляхом так званих гуманітарних конвоїв. Якщо їде гуманітарний конвой, то долучають відповідне авто з цією готівкою”, – говорить він.

Тайсаєв був першим в парламенті Росії, хто показав так зване звернення жителів ОРДЛО про незалежність від України. Під ним двадцять тисяч підписів. Як діялось це фальшиве волевиявлення народу Донбасу, український розвідник бачив власними очима.

“Я, перший секретар Горлівського міськкому Комуністичної партії, був долучений до цього, і робилося це, як завжди робилося на Донбасі, береться ці дві руки, вставляються дві ручки і пишеться різними почерками і квітами. Мені потрібно зібрати 1100. Був план, треба було виконувати завдання Російської Федерації, сіли троє, потім, хто приходив, говорили, підпиши однією рукою, потім іншою рукою, підписали”, – розповідає Матюха.

У такий же спосіб, після роздачі російських паспортів та проведення хитрого перепису населення, так званих республіках, розповідає український розвідник, окупанти можуть застосувати план Б – референдум про приєднання ОРДЛО до Росії. Це буде ще один інструмент тиску на владу України, щоб домогтися російської трактування Мінських угод або закону про особливий статус Донбасу.

Є і план С. На тлі процесу примирення багато сподіваються, що Росія не нападе. Але у Путіна цей козир завжди в кишені. Едуард виявив такі плани, Кремль не заспокоївся.

У минулому році відновлення проекту “Новоросія” розглядалося… Це були військові плани, здобуті мною, про захоплення Харківської області, Одеської області та створення сухопутного коридору до півострова Крим, зазначає розвідник.

“Завдяки Едуарду, ми знаємо плани розширення збройної агресії. Ми точно знаємо плани застосування інших частин і з’єднань Південного російського округу проти нашої держави”, – підкреслюють в ГУР Міноборони.

Самому Едуарду дуже не хочеться бути медійною особистістю. Розвідникові потрібно буквально повертати своє справжнє життя. Його дружина Олена пережила справжню кризу. Вона справді не знала, що чоловік розвідник. І закиди знайомих – мовляв, Едуард співпрацює з окупантами, – принесли їй велику біль. Але тепер, немов камінь з душі впав. Виявляється все навпаки – чоловік герой, понад п’ять років ходив по лезу бритви. Тепер вони разом. Радіють кожній хвилині удвох. І вчаться жити новим життям – звичайно, з пересторогами, знаючи мстивий характер ворога.

“Зараз я серед своїх і відчуваю себе нарешті спокійніше, ніж останні п’ять з половиною років там. І я впевнений, що цей прапорець (показує на прапорець на бронежилеті – ред.) повернеться у це місто, і в усі Донецької та Луганської областей”, – запевняє Матюха.

За матеріалами inforesist