Маляр: Купила у Туреччині такі ж лiки, якими лікyюсь вдома. Різницю відчyла відразу. В Україні перейшла на домашні запаси і зновy порівняла..

А ви вірите у те, що з підробкою ліків нічого не можна вдіяти?

Я не вірю. Просто гроші фарм.шахраїв не пахнуть для всіх реформаторів – і попередників, і попередників попередників і прапрапопередників.

У відрядженні я застудилась. Звичайна ситуація при зміні клімату. Купила турецькі ліки з такими самими діючими речовинами, якими лікуюсь вдома. Різницю я одразу відчула. Турецьких аналогів вистачало одного прийому на повний робочий день без симптомів (відлежатись вдома варіанту не було).

Вже в Україні я перейшла на домашні запаси і знову порівняла.

Можна це списати на ефект плацебо чи ще щось, але в літаку зі мною летіли співвітчизники, які везли з Туреччини ліки для дітей – звичайні ліки від застуди, які завжди потрібні. Вони теж помітили, що турецькі аналоги значно ефективніші.

Те саме я чую від людей про ліки від гіпертонії, про краплі для очей тощо.

Так от, в нас там збільшили кримінальну відповідальність за фальсифікацію ліків.

Одразу скажу – не буде ця санкція працювати, тобто не зменшиться обсяг підробних ліків. Бо в умовах процвітання фарм.мафії та наскрізь корумпованої правоохоронної системи це неможливо.

Більшість посад у цьому міжвідомчому ланцюгу протидії – куплені за гроші або лобістами, або самими посадовцями. Вони не будуть перекривати потоки заради яких ці посади займають.

Тому, спочатку призначення на посади незалежних від різних груп впливу і фахових людей, а потім все інше.

Бережіть себе і будьте здорові!

Ганна Маляр